Ebben a világban (Éden-kert) – ahol Ádám is csak nagyon röviden tartózkodott – egyetlen tevékenység sem tartozhat az „opcionális” kategóriába. Azonban a mi világunkban máshogyan működnek a dolgok. Néhány cselekedetünk se nem micva, se nem bűn, nincs spirituális hatása. A Miskán volt az a hely, ahol őseink megérezhették az Éden-kert szellemi szintjét, amely a világot csak a végső megváltást követően fogja uralni. A kohénok mellett tevékenykedő lévik között Merári és családja is jelen volt, ők végezték a szolgálat legkevésbé magasztos részét. Hasznos és fontos munka volt az övék, de nem emelte végrehajtóit spirituális magasságba, ezért maradt el esetükben a „nászo” (felemelés) kifejezés. Ebből az is következik, hogy az istenszolgálat egyes elemei bár nem emelik az embert „közvetlenül Isten trónusa elé”, de mégis nélkülözhetetlen részét képezik a szolgálatnak.
| Támogassa hitközségünket: OTP Bank: 11736116-20014397 |
Szép napot mindenkinek!
8.00: Saharit





